Untitled-1

У Музеју Републике Српске је у сриједу, 17. маја, отворена изложба Државног меморијалног музеја одбране и опсаде Лењинграда под називом „Опсада Лењинграда у фотографијама”. Изложба је реализована у оквиру Културног програма Санкт Петербурга у Бањалуци. У Музеју Републике Српске ће публика до 31. маја моћи погледати ове фотографије које су по налогу огранка лењинградског одјељења ТАСС, Совјетског информационог бироа и уредништава новина, направили ратни дописници.

Фотографије садрже изводе и цитате из дневника и мемоара, укључујући Збирку Државног меморијалног музеја одбране и опсаде Лењинграда. Свечано отварање увеличао је концерт гудачког квартета “Капелија” из Санкт Петербурга. Изложбу је отворио вице-губернатор града Санкт-Петербурга Сергеј Николајевичп Мовчан.