У Музеју Републике Српске, Градоначелник Бање Луке Игор Радојичић је у петак, 15. децембра, уручио награде побједницима друге фазе пројекта „Сачувајмо наше ријеке, сачувајмо Врбас“. Иницијатори и носиоци пројекта су „Водовод“ а.д. и „Центар за животну средину“ из Бања Луке, а пројекат је подржан од стране Амбасаде Швајцарске у БиХ. Награде су додијељене на изложби макета коју је организовало Одјељење за образовно педагошки рад Музеја РС. Такмичарске радове представили су ученици еколошких секција из пет бањалучких основних школа. Награду публике освојила je ОШ „Иво Андрић“, награде стручног жирија ОШ „Бранислав Нушић“ и ОШ „Станко Ракита“, а учествовале су и ОШ „Алекса Шантић“ и ОШ „Бранко Радичевић“. Зоран Поповић, директор „Водовода“ а.д. Бања Лука је добитницима награде пубике уручио поклон бон и изразио задовољство због успјешне сарадње са институцијама које су учествовале у пројекту. Публици се обратио и предсједник Актива директора, Мирослав Попржен, који је истакао важност оваквих и сличних пројеката који подстичу развијање еколошке свијести код ученика основних школа. Испред Центра за животну средину публици се обратила Ива Миљевић, која је као један од водећих чланова организаторског тима, похвалила труд ученика и додала да овакви пројекти веома доприносе очувању природних ресурса и животне средине. Поред стручног жирија, могућност да гласају за најбољи пројекат имали су и посјетиоца Музеја РС. Пројекат је препознат и оцијењен као вриједан и од стране Министарства просвјете и културе РС, Градске управе Бања Лука, те Актива директора основних школа бањалучке регије.