ВОЈСКА И ВИТЕШТВО У СРЕДЊОВЈЕКОВНОЈ СРБИЈИ

МР МАРКО АЛЕКСИЋ – ПРЕДАВАЊЕ У МУЗЕЈУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

„ВОЈСКА И ВИТЕШТВО У СРЕДЊОВЈЕКОВНОЈ СРБИЈИ“

Mагистар археологије и међународно признати стручњак за средњовјековно оружје мр Марко Алексић je у Музеју Републике Српске, 29. марта одржаo предавање „ВОЈСКА И ВИТЕШТВО У СРЕДЊОВЈЕКОВНОЈ СРБИЈИ“.

Мр Марко Алексић аутор је монографија Средњовековни мачеви у Југоисточној Европи, Марко Краљевић – Човек који је постао легенда и Српски витешки код.

Од 1998. године повремени је сценариста и водитељ у Научно-образовној редакцији РТС-а за прилоге из археологије и историје. Сарађивао је и са Дјечијим културним центром у Београду. Објављивао је научно-популарне чланке на тему средњег вијека у Политикином Забавнику и другим листовима. Предавач је у Истраживачкој станици Петница на програмима Археологија и Petnica International.

Организатор предавања у Музеју РС је мр Јанко Врачар, музејски савјетник историчар.