Поклоњене слике Музеју Републике Српске

ИЗЛОЖБА “ОПКОЉЕНО ПОЗОРИШТЕ. ЛИНКОВИ”

У оквиру билатералних односа Републике Српске и Руске Федерације, потписан је Уговор између Санкт Петербуршке Државне културне установе “Државни меморијални музеј одбране и опсаде Лењинграда” и ЈУ Музеја Републике Српске. Предмет уговора је донација, бесплатно пружање права Музеју Републике Српске, на чување дигиталних копија изложбених модула са сликама предмета из збирке Државног меморијалног музеја одбране и опсаде Лењинграда, под називом “ОПКОЉЕНО ПОЗОРИШТЕ. ЛИНКОВИ”. Модули су Музеју РС донирани поводом Дана Града Бања Лука, 22. априла, а уговор су потписали  директорица Државног меморијалног музеја одбране и опсаде Лењинграда Елена Виталиевна Лезик и директор Музеја Републике Српске Миладин Савић, а чину потписивања Уговора присуствовала је и начелница Одјељења за заштиту културног наслијеђа мр Милица Котур.